خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

آداب دوره تیر 95

  دوستاي عزيزم اميدوارم خستگيتون رفع شده باشه و تا اين لحظه تابستون خوش گذشته باشه .عزيزان خيلي دلم براتون تنگ شده و خوشحالم که امروز می تونم باهاتون در ارتباط باشم . در ضمن از دوستاي گلي كه با sms و ايميل  و سایت سمیم منو خوشحال كردند ممنونم .قبل از دوره بد نيست كمي از آداب دوره بگم .

  1-هر 12 صفحه يك روز و نيم طول مي كشه . (یعنی هر نصف روز 4 صفحه) ونصف روز دوم را به زدن تست مشغول شوید.

  2-در ابتدا هر فصل را به چند قسمت تقسيم مي كنيم .

  3-در زماني كه هر قسمت را مطالعه مي كنيد تمركز كافي داشته باشيد و اگر برنامه اي داريد به بعد از مطالعه آن قسمت موكول كنيد .

  4-قبل از مطالعه هر قسمت از يك بخش با کمک کتاب مهر و ماه و فقط سوالات جاخالی یا صورت تستهاي خط به خط يكي از كتابهاي اضافه كه در دسترس شماست را بدون پاسخ گويي بخوانيد.

  5-اينك مطلب قسمت مربوطه را خيلي دقيق به همراه شكل و نكته وسوالات و آزمايشات بخوانيد. در حين مطالعه به جواب جاخالی ها یا تستها در متن برخورد مي كنيد . در ضمن هنگام مطالعه کتاب به قید ها توجه ویژه داشته باشید.

  6-میتوانید پس از مطالعه چشماتونو ببندید و مطلب خوانده شده را در ذهن مرور کنید. برای مطلب خوانده شده شکل یا طرح بکشید و حتی تست طراحی کنید. می توانید مطلب خوانده شده را برای یکی از دوستاتون بازگویی کنید و یا ميتوانيد مطالب خوانده شده را خلاصه كنيد و همچنين مطالبي كه در قسمتهاي مختلف كتاب درباره يك موضوع نوشته به همراه شماره صفحه در يك جا جمع كنيد . مثلاً در مورد كرم خاكي در چندين قسمت كتاب مطلب آمده يا در مورد پادتن در چند قسمت مطالبي ذكر شده .خلاصه ها را نگه داشته و مطالب مربوط به اين موضوعات كه در سالهاي ديگر آمده را نيز به آن اضافه كنيد .

  7-كتاب را بسته و اين بار به همان سوالات جا خالی یا تستهاي خط به خط پاسخ دهيد . توجيه و استنباطهاي خود را با جواب تستها در بخش پاسخ تشريحي تست مقايسه كنيد .توجه کنید برای تثبیت مطالب کتاب درسی با توجه به مقدار یک فصل آموزشی در کتاب مهر و ماه ، اقدام به پاسخ گویی تمام سوالات آن هفته آموزشی مهر و ماه نمایید.

  8-به همين ترتيب بقيه قسمتهاي فصل را مطالعه كنيد .

  9-پس از اتمام مطالعه هر چه تست كه مربوط به اين فصل است مثل تستهاي مفهومي و بعضي از تستهاي تر كيبي را پاسخ دهيد .حتماًجواب خود را با جواب كتاب مقايسه كنيد . توجه كنيد كه دانش شما در حد تمام تستهاي تركيبي نيست بعضي از آنها مربوط به سال سوم و چهارم است .حتما در مبحث گیاه تستهای زیست گیاهی را نیز بزنید.

  10-از انيميشن ها در قسمت پيوندهای وبلاگم استفاده كنيد.

  11-نظرات سوالات واشكالات خودتان را مربوط به همين فصل را در قسمت نظر دهيد بنويسيد.

  ممنون تا بعد...

  بدرود

   


  این مطلب تا کنون 9 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : قسمت ,مطالعه ,كنيد ,مطلب ,تستهاي ,مربوط ,مطلب خوانده ,پاسخ دهيد ,کنید برای ,
  آداب دوره تیر 95

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده